Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Türk Tekstilcileri Techtextil Fuarı’nda Boy Gösterdi

574

2 yıl aradan sonra kapılarını ziyaretçilerine tekrar açan Techtextile Frankfurt Fuarı 14-17 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleşti.

 

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Türkiye milli katılımında toplam 440 metrekare alanda 19 firma yer aldı. Hem alan hem de katılımcı sayısı açısından Türkiye pavilyonu göz doldurdu. Dünyanın ve Avrupa’nın teknik tekstil alanındaki en büyük fuarı olan Techtextile Frankfurt’ta Türk firmaları ilgi odağı oldu.

19’u milli katılım organizasyonumuz kapsamında olmak üzere toplam 57 Türk firmasının katıldığı fuarda Türk firmalarının standlarını Frankfurt Başkonsolosumuz Sn. Burak Karartı, Ticaret Müşavirimiz Sn. Tansu Günendi ile birlikte Yönetim Kurulumuz da ziyaret etti.

Fuara katılan İTHİB Başkan Yardımcısı Fatih Bilici konuyla ilgili olarak, “Avrupa’nın en büyük fuarı. İki senede bir yapılıyor ve 1800 firma katılıyor. Dolayısıyla bizim için çok önemli. Askeri ürünler, otomotiv ve iş güvenliğinde Türkiye önemli bir üretici. Teknik tekstil ihracatı geçen sene yüzde 14 artış ile 1,7 milyar dolar değerinde gerçekleşti” dedi.

İTHİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şişman ise ihracatın büyük oranda Avrupa’ya yapıldığının bilgisini vererek “Türkiye’de bazı mevzuat değişiklikleriyle teknik tekstilin gelişmesinin önü açılabilir. Türk firmaları yanmaz ürünleri çok başarılı imal ediyor. Avrupa’nın her yerinde olduğu gibi bizde de yanmazlık zorunlu tutulursa içerdeki üretici sayısı 100’lü rakamlara çıkar, bilgi artar, üretim artar ve sonuçta ihracatta da artış yaşanır” diye konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku