Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Kutnia’nın İlk İstanbul Mağazası Nişantaşı’nda Açıldı

680

Giyim, aksesuar ve ev tekstilinden oluşan koleksiyonu ile yepyeni bir yaşam tarzı yaratan Kutnia, İstanbul’daki ilk mağazasını 5 Kasım, Salı günü gerçekleştirdiği özel bir davet ile açıldı. Açılışta iş, sanat ve cemiyet dünyasından pek çok isim de yer aldı.

16. yy’dan itibaren üretilen, Gaziantep’te, Gaziantepli ustalar tarafından dokunan ve ipeksi kumaşların en eskisi olarak literatüre geçen kutnu kumaşını, güncel kodlarla yeniden tasarlayan Kutnia’nın yeni mağazası, 5 Kasım Salı günü Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde düzenlenen özel bir davet ile açıldı.

Tarihsel zenginliğiyle modern tasarımların buluştuğu KUTNİA; el işçiliği, emek ve lüks atıfları modern bir yorumla geleceğe taşımasının yanı sıra bir kültürel miras olarak da önemli bir yere sahip.

Markanın kurucusu Jülide Konukoğlu, “Kutnia markasını yaratırken, farklı kültürlere merak duyan insanlara ulaşmayı hedefledik. Markamız, ulaşılabilir lüks ve eklektik bir yaşam tarzı sunuyor. Koleksiyonumuzu oluştururken kutnu kumaşından ve kutnunun doğduğu Gaziantep’ten ilham aldık. Zeugma Mozaikleri’nden, Anadolu kadınlarının geleneksel el sanatlarından etkilendik. Kutnia’nın çok güçlü bir hikayesi var; geleneklerimizi modern çizgilerle buluşturarak geleceğe başarıyla taşıyacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Tüm gün devam eden açılışa Jülide Adil Konukoğlu ev sahipliği yaparken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nuın eşi Hatice Nur YerliKaya, Gaziantep Valisi Davut Gül, Abdulkadir Konukoğlu, Ruken Mızraklı, Siren Ertan, Pınar Tezcan gibi pek çok isim de yer aldı.

KUTNİA hakkında:

İlhamını Gaziantep’in geleneksel kumaşı Kutnu’dan alan KUTNİA, bugün unutulmaya yüz tutmuş bu milli değerimizi günümüz modern dünyasına adapte etmek amacıyla kuruldu. Jülide Konukoğlu’nun girişimi ile AJK Tekstil bünyesinde yaratılan fikrin ardında, Gaziantep’ten tüm Türkiye’ye ve ardından dünyaya ulaşıp, gelecek nesillere taşınacak bir marka olma hayali yatıyor. Çözgüsü ipek/floş, atkısı pamuk ipliğinden olan Kutnu; saten örgüsü ve renkli çözgüleriyle özgün bir stile sahip yarı ipekli bir kumaştır. İçerisinde sentetik hiçbir madde bulunmayan Kutnu kumaşı sağlıklı bir kumaş türüdür. Nihai amacımız, ülkemiz topraklarından çıkacak bir değeri global dünyada sevilen bir markaya dönüştürmek ve günümüzde bir elin 5 parmağını geçmeyecek sayıda kalan ‘Kutnu ustalığı’ mesleğinin çoğalarak yeni nesillere taşınmasını sağlamaktır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku