Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Çocuk Abiye Giyiminde Dünyanın Tercihi Türk Ürünleri Oldu

494

Avrupa’nın ikinci, dünyanın yedinci büyük giyim tedarikçisi olan Türkiye’ de bebek çocuk hazır giyim pazarının ekonomik büyüklüğü 700 milyon TL’ye yaklaşıyor. Bebek çocuk hazır giyim pazarındaysa abiye sektörü çok önemli bir noktada bulunuyor. Türkiye, “günlük ve klasik çocuk abiyesi”nde İtalya’dan sonra yaklaşık yüzde 17 lik Pazar payıyla Dünya’nın en büyük üreticisi konumunda yer alıyor. Özellikle ihracata yönelik olan bebek ve çocuk üzerine kurulu fuarlar pazara büyük bir dinamizm getirirken sektörün ekonomik olarak büyümesine ve yeni pazarlara açılmasına da hizmet ediyor.

Son trend çocuk abiye giyim koleksiyonlarının sergileneceği İstanbul Kids Fashion’da fuarın Marka Direktörü Hatice Dinçer ‘’ Bebek ve çocuk tekstilinde ihracatta büyüme kaydetmeye devam etmek isteyen, yeni pazarlara ulaşmayı hedefleyen üreticilere çok önemli fırsatlar sunuyoruz ‘’ dedi.

Abiye ürünlerinin son 10 yılda iç piyasada da yükselişe geçtiğini ifade eden CBME Türkiye katılımcısı Ilgaz Kids’in Genel müdürü Nurgül Çakıroğlu ‘’ Ürünlerimiz hem iç hem de dış piyasada büyük ilgi görüyor. Yurt dışında İtalya, Fransa, Portekiz, İngiltere, Yunanistan, Dubai, diğer Arap ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler en önemli alıcılarımız ‘’ dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku