Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion 2020, Haziran Ayında Ziyaretçileri ile Buluşmaya Hazırlanıyor

812

CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion 2020, Haziran Ayında Ziyaretçileri ile Buluşmaya Hazırlanıyor…

Bebek ve çocuk modasında 0-16 yaş arası 2020-2021 Sonbahar Kış koleksiyonları,

10-13 Haziran 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 39. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’nda sergilenecek. Bu yıl fuara, 200 katılımcı marka ile 80 ülkeden 5.000 profesyonel ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

Fuar hazırlıkları devam ederken gündemdeki son gelişmelerin sektöre etkilerini değerlendiren CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion Fuar Direktörü Hatice Dinçer,

“Dünya genelinde yayılmakta olan salgın kaynaklı olarak; yurtdışı alıcıların, anne bebek çocuk tekstili sektöründe üretimlerini Türkiye’yi kaydırmaya başladıkları görülüyor. Fuar olarak her türlü gelişmeye hazırlıklıyız. Bu yıl da başta BDT, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ülkeleri olmak üzere 80 ülkeden satın alma yetkilileri CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion’da olacaklar” dedi.

Dünya’nın en büyük fuar organizatörü İngiliz Informa Markets tarafından düzenlenen ve Türkiye’de bebek ve çocuk modası sektöründe yapılan en tek ve en büyük fuar organizasyonu olan CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion’da, yeni doğan-bebek-çocuk-genç giyim, abiye, ayakkabı, pijama-çorap-çamaşır, aksesuar, mobilya ve ev tekstili gibi bebek ve çocuk sektörü ürün grupları yer alıyor. Ziyaretçi profilini ise %37’si uluslararası olmak üzere; toptancılar, perakendeciler, e-ticaret siteleri, katlı mağazalar, marketler, üretici ve marka sahipleri, distribütörler, satın alma ofisleri ve ithalatçılar, tedarikçi ve servis firmaları oluşturuyor.

Anne Bebek Çocuk Tekstili Üreticileri, İhracat Odaklı Sonbahar-Kış 20/21 Lansmanlarının Yapılacağı CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion’da 80 Ülkeden Ticari Alıcı ile Buluşuyor…

“Türkiye, hazır giyim konusunda Dünya’nın 7’nci, Avrupa’nın 2’inci büyük tedarikçisidir. Bebek ve çocuk hazır giyimde en çok tercih edilen hammadde olan pamuk üretiminde ise Dünya’da 5’inci sıradadır” diyen, CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion Fuar Direktörü Hatice Dinçer“Ülkemiz düşük fiyata iyi üretim kalitesi sağlayan birkaç tekstil ülkesinden biri. Yüksek kalite standartlarında son teknolojileri kullanıyoruz, yaratıcı dizaynlar yapıyoruz, esnek üretim sayesinde müşteri isteklerine hızlı bir biçimde cevap verebilme kabiliyetine sahip olduğumuz gibi, iki saatlik uçuşla 50’den fazla ülkeye havadan erişilebilen bir coğrafyada yer alıyoruz. Uluslararası pazarın ise istediği en önemli servis hızlı teslimattır. Türkiye ihracatta özellikle AB pazarına yakınlığı ile 4 haftadan bile daha kısa zamanda teslimat yapabiliyor. Pazara yakınlığımız çok önemli bir avantaj. Uzak doğuda bu süreler 2.5, 3 aya kadar uzuyor. Tüm bunlar yurt dışı alıcılarının Türkiye’yi tercih etmelerinde önemli rol oynuyor.” dedi

Tekstil sektörünü etkileyen küresel salgın konusuna da değinen Dinçer şöyle devam etti: “Son aylarda Dünya genelinde çok sayıda ülkeye yayılan Korona virüsü vakaları ve kayıplar, hepimizi derinden üzdü. Salgının sağlık üzerindeki endişe verici etkileri ile birlikte Dünya ticaretindeki yansımaları, pek çok sektörde üretimi durma noktasına getirdi.Tekstil de bu sektörlerden biri. Son yaşanan gelişmeler sonrasında tekstil sektöründe yurtdışı alıcılar anne bebek çocuk tekstili üretiminde siparişleri için Türkiye’ye yönelmeye ve sipariş vermeye başladılar. Bu durum sektörde ticari bir hareketlilik yaratacaktır. CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion fuarı olarak katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize yeni işbirlikleri ve ihracat konusunda fırsatlar sunmak üzere tüm hazırlıklarımızı yaptık.

CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion’ın katılımcı ve ziyaretçilerine sunduğu en büyük ayrıcalığın ‘uluslararası ziyaretçi sayısındaki yüksek oran’ olduğunu ifade eden Dinçer“Bu yıl da başta BDT, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ülkeleri olmak üzere 80 ülkeden satın alma yetkilileri ve sektör profesyonelleri yine CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion’da olacaklar ve fuarımız her yıl olduğu gibi ülkemizin ihracat potansiyelinin artmasına yüksek katkı sağlayacak” dedi.

 

CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion Sürdürülebilirliği Destekliyor…

Sektörün sürdürülebilirliğine katkı saplamak amacıyla Dünya’nın trend otoritesi İngiliz WGSN ile uzun soluklu bir iş birliği içerisinde yer alan ve bebek-çocuk modasına dair yeni yaşam stil ve moda trendlerini sunan bölgedeki tek uluslararası platform olan CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion, aynı zamanda sürdürülebilirliği desteklemek adına farklı çalışmalar da yapıyor. Bu kapsamda fuar halılarının, yaka kartlarının ve basılı tüm pazarlama materyallerinin etkinlik sonrasında geri dönüşüme sokulması, stantlarda LED teknolojisi kullanarak enerji tasarrufu sağlanması ve fuar alanında atıkların toplanması gibi karbon ayak izimizi azaltıcı ve iklim değişikliği ile mücadeleye katkı sağlayan sürdürülebilirlik çözümleri uyguluyor.


INFORMA MARKETS Hakkında

Dünya’nın en büyük fuar organizatörü İngiliz Informa Markets olarak, her yıl Ocak ve Haziran aylarınsa sektörün trendlerine uygun CBME Türkiye-İstanbul Kids Fashion fuarlarını düzenliyoruz. CBME fuarları; Çin, Hindistan, Endonezya ve Amerika’da düzenlenen Magic, Children’s Club gibi uluslararası prestije sahip global bebek ve çocuk endüstrisi fuarlarını da bünyemizde bulundurduğumuzdan, ekip olarak bu tecrübe ve gücümüzü her alana yansıtıyoruz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku