Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

9. Laleli Fashion Shopping Festival Açılışı Yapıldı

5.930

Laleli Sanayici ve İşİnsanları Derneği (LASİAD) tarafından düzenlenen geleneksel “9.Laleli Fashion Shopping Festival”in ilk açılışı LASİAD Başkanı Gıyasettin EYYÜPKOCA ve LASİAD Komite Başkanı Muhammed SANCAKTAR ev sahipliğinde, , Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün TURAN, İTO Başkanı Şekib AVDAGİÇ TİM Başkanı Mustafa GÜLTEPE’nin katılımları ve kurdele kesim töreni ile Laleli caddesinde gerçekleşti.

“9. Laleli Fashion Shopping Festival” açılışında Lasiad Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca ve Komite Başkanı Muhammed Sancaktar tarafından sponsor firma yetkililerine plaket verildi. Bando takımı, dansçılar ve animasyon gösterileriyle bir karnaval havasına bürünen festival,3 gün boyunca, Türkiye’nin en büyük açık hava alışveriş merkezi olarak rengarenk görüntülere sahne olacak.

Açılışta konuşma yapan Lasiad Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, “Öncelikle değerli destekçilerimize ve özellikle festival komitesine teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık. Bugün burada bizi yalnız bırakmayan benim için abi ama hepimiz için belediye başkanı Mehmet Ergün Turan’a huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Laleli için çok çok çaba harcadılar. Derneğim ve Laleli esnafı adına ben çok çok teşekkür ederim. Rusya – Ukrayna savaşının ertesi günü hemen şöyle bir duyuru geçtik. Ticaretten dolayı Türkiye’ye gelmiş ülkelerine dönemeyen ne kadar Ukraynalı varsa, misafir etmeye hazırız dedik ve bunun üzerine 400’ün üzerinde başvuru geldi. Bila bedel şekilde hepsini ağırladık. Bu nedenle Laleli otelcilerine teşekkür ederim. Çok kıymetli İstanbul Ticaret Odası Başkanımız aynı zamanda THY Yönetim Kurulu üyemiz Şekib Avdagiç’e de yine bu süreçte ülkelerine dönmek isteyen ama dönemeyen misafirlerimize gösterdikleri anlayış ve yardım dolayısıyla teşekkür ederiz. Yine Ukrayna – Rusya savaşı sürecinde Laleli esnafı, hem Rusya hem Ukrayna kanadında zor durumda kalan misafirlerimize ciddi anlamda destek oldu. Özellikle Ukrayna’da verilen siparişler ve alınan kaporalar vardı. Hepsini hem iade ettiler hem de o süreç içinde sıkıntıda olan Ukraynalı müşterilerimize para desteğinde bulundular. Başka yardımlarda yapıldı. Biz Laleli olarak yıllardır onlardan beslendik ama onların dara düştüğü gün elimizden geleni maksimum seviyede yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İstanbul valimiz Ali Yerlikaya’ya da bize verdikleri destek ve yanımızda oluşlarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe ve İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon İhracatçılar Birliği’ne teşekkür etmek istiyorum. Laleli esnafı, Laleli’nin önde gelen firmalarından bir tanesi olan Kargo 63’e de teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Garanti Bankası başladığımız ilk günden bu yana tüm festivallerimizde kayıtsız şartsız yanımızda oldular. Onlara da teşekkür etmek isterim. Son teşekkürü de Türkiye Turizmi Geliştirme Vakfı’na etmek istiyorum. Burada hem turizm, hem de ticari bir alan var. Bu konuda da bize destek oldular. Sevgili Bahadır Yaşık’a teşekkür etmek istiyorum. Hepiniz hoşgeldiniz ” dedi.

“BU FESTİVAL KÜLTÜREL BİR TANITIMI DA YERİNE GETİRİYOR”

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ise, “Lasiad’ın katkılarıyla düzenlenen moda ve alışveriş festivali hem şehrimiz hem de moda ve giyim sektörümüz açısından büyük bir öneme sahip bir organizasyon. Bu festivali 9 yıldır istikrarla sürdüren çok kıymetli LASİAD ve derneğin başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca’ya, festival komitesine ve dernek üyelerine teşekkür ediyorum. İstanbul’un ticari fonksiyonlarını küresel çapta geliştirmede bu gibi festival ve etkinlikler uluslararası iş birliklerine sağladıkları imkanla ülkemizin sektördeki pozisyonunu güçlendirmekte ve üretim ve istihdamdaki zaten var olan potansiyelini çok daha yüksek noktaya taşımak için önemli bir vesile. Ayrıca bu moda ve alışveriş festivali, yaşayan İstanbul’u, Fatih’i merkez edinmekle aynı zamanda kültürel bir tanıtımı da yerine getiriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“LALELİ DÜNYANIN EN BÜYÜK AÇIK HAVA ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİNDEN BİRİ”

İTO Başkanı Şekib AVDAGİÇ, “Bu festivale sadece moda ve alışveriş festivali olarak bakmıyoruz. Burada çok büyük bir entegre sistemin özünde bir faaliyet olarak görüyoruz. Çünkü burada çok boyutlu bir faaliyet var. Laleli’ye sadece belli bir miktarda tekstil ürünlerinin satışı olarak bakmak gerçekten Laleli’yi anlamamak anlamına geliyor. Laleli, hem tekstil ürünlerinin satıldığı merkez ama aynı zamanda otelleri, kargo şirketleri ve diğer bütün unsurlarıyla çok büyük bir eko sistem. Ayrıca dünyanın en büyük açık hava alışveriş merkezlerinden biri olarak görebiliriz. Bu güzel festivali hazırlayan Lasiad ve festival komitesine teşekkür ediyorum” dedi.

“BU EMEKLERİN KARŞILIĞINI BÖLGE FİRMALARIMIZ FAZLASIYLA ALACAK”

Tim Başkanı Mustafa Gültepe, “Bugün açılışını yaptığımız festivalimizin Lalelimize, ülkemize ve ihracatımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dünyanın en büyük açık hava alışveriş merkezlerinden biri olan bölgemizin, bu başarısını çok daha ileri götüreceğine canı gönülden inanıyoruz. Bu döneme kadar Laleli bölgesi genelinde ihracat verilerine baktığımız zaman bölge ihracatının 2,1 Milyar dolar seviyesinde kayıtlı ihracatı olduğunu görüyoruz. Bu konuda kapsamlı ve etkili çalışmalar yapan bölgemizi dünyaya taşıma hedefi olan Lasiad’ı tebrik ediyorum. Ayrıca başkanımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu emeklerin karşılığını bölge firmalarımız fazlasıyla alacak. Bu çalışmalar ülkemize döviz girdisi, yatırım ve büyüme olarak geri dönecektir. Açık ticari merkez olarak başkanımızın ortağa koyduğu irade, trafiğe kapatılan caddeleri insanlara bir alışveriş merkezi haline getirmesi ayrıca taktire şayandır. İnanıyorum ki, hem İstanbul’a hem Türkiye’ye örnek bir model olacaksınız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Festivalin prodüksiyonunu düzenleyen Öner Evez, “Pek çok alanda ülkemize hareket katacak bu organizasyonun parçası olduğumuz için mutluyuz. 3 gün boyunca oldukça renkli bir festival misafirlerimizi bekliyor” dedi.

İTO İstanbul Ticaret odası, TİM Türkiye İhracatçılar Meclisi, İHKİB İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, TUGEV Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı, İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Belediyesi, Uluslararası KARGO 63 ve Garanti Bankası destekleriyle gerçekleşecek olan festival, 3 gün sürecek.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku