Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Yaz sıcaklarına doğal çözüm: Botanik kökenli elyaf

481

  • Yaz sıcaklarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde giysilerin özellikleri her zamankinden daha fazla önem kazanıyor.
  • TENCEL™ Lyocell botanik kökenli elyaf ile üretilen giysiler, nefes alan dokularıyla nemi ve teri kumaşın içerisinde hapsetmeden dışarı atarken cilde hoş bir serinlik ve kuruluk hissi veriyor.
  • Giysilere esneklik, pürüzsüzlük ve yumuşaklık katan botanik kökenli elyaf, gün boyu doğal konforun keyfini yaşatıyor.

Günümüz modasında iyi hissetmek, en az iyi görünmek kadar değer görüyor. Yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ Lyocell botanik kökenli elyaf ile üretilen giysiler, ciltte bıraktığı serinlik ve kuruluk hissiyle fiziksel olarak iyi hissettirirken doğaya saygılı üretim süreciyle de kalpleri kazanıyor.

 

Yaz boyunca serin ve kuru cilt

 

Sağlık ve konfor açısından yılın her mevsiminde giysilerin özelliklerine dikkat edilmesi gerekiyor. Ancak özellikle yaz sıcaklarında bu özellikler her zamankinden daha büyük bir önem kazanıyor. Her türlü cilt yapısına uyum sağlayan botanik kökenli TENCEL™ Lyocell elyafların doğal nem yönetimi sayesinde, nem, elyaf tarafından emilerek tekrar havaya bırakılıyor. Vücudun doğal ısı düzenleme mekanizmasını destekleyerek cilde hoş bir serinlik ve kuruluk hissi veren botanik kökenli elyaflar içeren kıyafetler, diğer kıyafetlere göre bakteri oluşumunu daha az elverişli hale getiriyor. Bu da terleme nedeniyle oluşan kokunun ve kıyafetlerdeki izlerin önüne geçiyor. Botanik kökenli elyafın kumaşlara kattığı esneklik, sağlamlık, pürüzsüzlük ve yumuşaklık, kişisel ifadeyi özgürleştirirken sürdürülebilir bir yaşam ve giyim tarzına da olanak tanıyor.

Botanik kökenli elyaf doğaya geri karışıyor

 

TENCEL™ markalı elyaflar, başta düşük karbon ayak izi olmak üzere çevreye duyarlı üretim süreciyle de, özellikle eco-fashion’ı yaşamının bir parçası haline getiren tüketicilerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Kapalı döngü bir üretim ile çevre etkisi minimuma indirilerek üretilen TENCEL™ Lyocell elyaflar, toprakta ve denizde çözünebildiği için doğaya geri karışabiliyor. Elyafın üretiminde kullanılan su ve çözücü maddenin geri kazanımı ise yüzde 99’u buluyor.

Yaz sıcaklarında doğal konforu yaşarken çevreye duyarlı moda anlayışını dikkate alan tüketiciler, satın alacakları kıyafetlerin iç etiketini okuyarak TENCEL™ yazanları tercih edebilir.

 

Daha fazla bilgi için:

Miray Demirer Acar

Pazarlama & Markalama Müdürü, Türkiye & Orta Doğu & Afrika

 

Lenzing Elyaf A.Ş.

Akat Mah. Ebulula Mardin Cad.

Maya Meridien Plaza No:16

Akatlar/Beşiktaş, İstanbul

Mobile: +90 532 159 64 88

E-mail: m.demirer@lenzing.com

Web: www.lenzing.com ; https://www.tencel.com/tr/

 

Excel İletişim ve Algı Yönetimi

Öykü Baloğlu

(+90) 216 544 94 69

Büşra Girer

(+90) 216 544 94 47

 

Lenzing Grubu Hakkında

 

Lenzing Grubu yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevreye duyarlı özel elyaflar üretmektedir. İnovasyon lideri olarak global tekstil ve nonwoven üreticilerinin iş ortağı olan Lenzing, çok sayıda yeni teknolojik gelişimin öncülüğünü yapmaktadır.

Lenzing Grubunun yüksek kaliteli elyafları, şık kadın giyimden farklı denim türlerine ve yüksek performans spor giyime kadar çok farklı tekstil uygulamalarına temel teşkil etmektedir. İstikrarlı yüksek kalitesi, doğada çözünürlüğü ve gübreleşebilir olma özelliği ile Lenzing elyafları hijyen ve tarım ürünlerinde kullanıma da çok elverişlidir.

 

Lenzing Grubunun iş modeli geleneksel bir elyaf üreticisinin çok ötesindedir. Müşteri ve iş ortakları ile birlikte Lenzing, değer zinciri boyunca yenilikçi ürünler geliştirerek tüketicilere katma değer yaratmaktadır. Her türlü ham maddenin verimli bir şekilde kullanılmasını ve işlenmesini hedefleyen Lenzing, tekstil sektörünün kapalı döngü bir ekonomiye yönlenmesine yardımcı olacak çözümler sunmaktadır.

 

Lenzing Grubu 2018 Yılı Rakamları:

Gelirler: 2,18 milyar EUR

Üretim kapasitesi: 1.034.000 ton

Çalışan sayısı: 6.839

TENCEL™, VEOCEL™, LENZING™, REFIBRA™, ECOVERO™, LENZING MODAL™, LENZING VISCOSE™, MICROMODAL™ ve PROMODAL™ Lenzing AG’nin ticari markalarıdır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku