Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Bitmeyen kalp pilinin mucidi Dr. Canan Dağdeviren Özmen Tekstil’i Ziyaret Etti.

565
Bitmeyen kalp pilinin mucidi Dr. Canan Dağdeviren’den Özmen Tekstili Ziyaret

 

Dünyaca ünlü bilim kadını ve bitmeyen kalp pilinin mucidi Dr. Canan Dağdeviren ve İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl Tekstil sektörünün öncü kuruluşlarından İstanbul Avcılar ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Şanlıurfa’daki tesisinde tamamının kadın istihdamı ile ekonomiye katkı sunan Özmen Tekstil firmasını ziyaret etti.

 

Özmen Tekstil yöneticileri Yılmaz Özmen ve Gülağa Özmen ile bir araya gelen Dağdeviren daha sonra üretim tesislerini ziyaret ederek burada çalışanlarla bir araya geldi.

Dr.Canan Dağdeviren Kimdir?

1985 yılında İstanbul’da doğan bilim insanı Canan Dağdeviren, ABD’de yer alan Harvard Üniversitesi’nin Genç Akademi üyeliğine (Junior Fellow of Harvard) seçilen ilk Türk oldu. İcatlarıyla ABD’nin prestijli dergilerinden Forbes’un “30 Yaş Altı Bilim İnsanı” listesine girmeyi başaran Dağdeviren, bunun yanı sıra, MIT (Massachusetts Institute of Technology) yayını Technology Review’ın her yıl açıkladığı ’35 yaş altı Mucitler Listesi’ne de adını yazdırmayı başardı. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku