Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Avrupa’nın Yeni Gözdesi Türk Tekstili

694

Korona virüs nedeniyle Avrupalı Markalar Türkiye Pazarına Yöneldi

TÜRK TEKSTİL SEKTÖRÜ YÜKSELİŞTE

Avrupalı ünlü hazır giyim firmalarının lüks tüketime yönelik marka ürünlerinin üretiminin büyük bölümü Çin’de gerçekleşiyordu. Ancak coronavirüs krizi nedeniyle Çin’deki tekstil atölyeleri ile devam eden ticari ilişkiler durma noktasına geldi. Farklı alternatifler arayan Avrupalı şirketlerin ilk tercihi Türkiye oldu.

Coronavirüs korkusu Çin’in dış ticaretini durma noktasına getirdi. Ucuz iş gücü sebebiyle Batı’daki lüks giyim markalarının ilk tercihi olan Çin, coronavirüs krizi nedeniyle gözden düştü.

2 milyar dolara kadar yeni sipariş öngörüldüğü ”Türk Tekstil Sektörü” büyük ivme kazanmış oldu.

AVRUPA’NIN YENİ GÖZDESİ TÜRKİYE 

Avrupa’lı pek çok firma ilkbahar ve yaz kreasyonlarını ürettirmek üzere Türk Tekstil üreticileriyle görüşüyor.

Türkiye’nin lokomotif sektörü olan Tekstil sektörünün bu dönem olumlu bir hava ile ihracatını büyüterek Türkiye ekonomisine milyonlarca dolarlık katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Türkiye’de özellikle İstanbul, Bursa, Edirne, Denizli, İzmir, Gaziantep ve Kayseri’deki fabrikalarda üretim için yapılan görüşmelerin 2 milyar dolara yakın ihracat geliri sağlayacağı öngörülüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku