Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Trepezzi Uluslararası Pazarda Tarih Yazıyor

487

Trepezzi, Harvey Nichols ve Bloomingdale’s gibi ulaşılabilir lüksün gözde markalarının Orta Doğu’daki temsilcisi, lüks perakende markası Al Tayer ile anlaşma imzalayarak ürünlerini bölgedeki 6 ülkede pazara sunmaya başladı.Anlaşma kapsamında Trepezzi’nin özgün tasarımları şimdiden Al Tayer çizgisinin online platformdaki yansıması Ounass.com’da dünya moda tutkunlarıyla buluştu. İlerleyen dönemde Trepezzi koleksiyonlarının Harvey Nichols Dubai, Bloomingdale’s Dubai ve Bloomingdale’s Kuveyt gibi Al Tayer’e bağlı mağazalarda satışa sunulması da planlanıyor.

Söz konusu işbirliği ile dünyada ilk kez bir modest mayo markası, ayrıcalıklı lüks mağaza zincirlerinde kendine yer buluyor. Trepezzi bu gelişmeyle modest mayo ve plaj giyiminde tarih yazıyor.

Lüks mayo ve plaj giyimine yepyeni bir soluk getiren Trepezzi, moda dünyasının en prestijli tasarımcıları ve en özgün markalarıyla çalışan global mağaza zincirleriyle gerçekleştirdiği iş birlikleriyle uluslararası moda dünyasını fethetmeye devam ediyor. Yüksek kaliteli lüks ithal kumaşlarıyla ikonik modeller yaratan ve ezber bozan tasarımlarıyla modest mayo ve plaj giyiminde sektör dinamiklerini değiştiren Trepezzi, Dubai merkezli lüks mağaza zinciri Al Tayer Insignia LLC ile imzaladığı anlaşmayla koleksiyonlarını dünyanın en ayrıcalıklı satış noktalarına taşıyor.

Orta Doğu’nun 6 ülkesinde Trepezzi tasarımları

Anlaşma kapsamında Trepezzi koleksiyonları, lüks Al Tayer çizgisinin online platformdaki yansıması Ounass.com’da satışa sunularak Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere Orta Doğu’daki 6 ülkede moda tutkunlarıyla buluştu. Söz konusu girişimle dünyanın önde gelen erişilebilir lüks markaları arasındaki yerini sağlamlaştıran Trepezzi, önümüzdeki dönemde Al Tayer bünyesinde yer alan Harvey Nichols Dubai, Bloomingdale’s Dubai ve Bloomingdale’s Kuveyt gibi mağazalarda da satış noktalarıyla yer alacak.

Dünya modest giyim sektöründe bir ilk

Dünya modest mayo sektörü için pazar dinamiklerini değiştiren söz konusu anlaşma ile Trepezzi aracılığıyla ilk kez bir modest mayo ve plaj giyimi markası dünyanın lüks mağaza zincirlerinde yer alma ayrıcalığını yakalıyor. Trepezzi böylece, dünya modest mayo ve plaj giyiminde önemli bir eşiği atlayarak pazarda tarih yazıyor.

Kişiye özel, ayrıcalıklı hizmetleriyle dünyanın en prestijli moda markalarının küratörlüğünü üstlenen Al Tayer’in çatısı altında koleksiyonlarını sergileyecek olan Trepezzi, lüksü ve özgünlüğü yaşamın merkezine koyan yaklaşımıyla modayı takip edenlerin değil, yaratanların markası olduğunu bu gelişmeyle bir kez daha ortaya koyuyor.

Ayrıcalıklı modanın kalbinde bir ilk

Trepezzi’nin koleksiyonlarını sunduğu ilk günden bu yana yenilikçi ve farklı tasarımlarıyla yurt dışı pazarların ilgisini çektiğini hatırlatan Trepezzi Kurucu Ortağı Linda Kender, “Ulaşılabilir lüks dendiğinde akla gelen dünyanın en prestijli markalarını bünyesinde barındıran Al Tayer ile bu ayrıcalıklı dünyanın kalbinde yer alacak olmamız, Trepezzi’nin yanı sıra dünya modest giyim sektörü için de tarihi bir anlam taşıyor. Zira Trepezzi’den önce bu mağaza zincirlerinin çatısı altında modest deniz ve plaj modasına ait herhangi bir marka yer almayı başaramadı. Al Tayer, çatısı altında yer alan dünyanın en prestijli markaları ve kişiye özel, ayrıcalıklı hizmetleriyle bir alışveriş merkezi olmanın ötesine geçerek farklı bir moda deneyimi sunuyor. Bu duruş, lüks deniz ve plaj giyimini farklı bir boyuta taşıyan Trepezzi’nin vizyonuyla da örtüşüyor. Bu anlaşmamızla sektörde bir ilke imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Hedef yeni pazarlar

Trepezzi’nin rutini kıran, parmak izi tasarımlarıyla dünyanın dev markalarının dikkatini çektiğini kaydeden Trepezzi Kurucu Ortağı Berfu Pakkan Ramazanoğlu ise, geçtiğimiz Şubat ayında Dubai merkezli IFDC (Islamic Fashion & Design Council)’nin özel davetiyle katıldıkları Pret-A-Cover/Retail Summit etkinliğinde Orta Doğu pazarının yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını hatırlattı.

Ramazanoğlu, “Modest moda ve tasarımı konusunda dünyada otorite kabul edilen IFDC’nin Tasarım Kurulu, Trepezzi’yi ‘modest mayo segmentine yenilikçi, fonksiyonel ve bugüne kadar düşünülmemiş detaylı ürünlerle katkı sağladığı’ ve ‘gelecek vadeden bir marka’ olarak tanımladığı için bize özel bir davet göndermişti. Organizasyon sırasında hem dünyaca ünlü mağaza zincirlerinin hem de uluslararası basının yoğun ilgisi ile karşılaştık. Al Tayer ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği de söz konusu ilgi ve takdirin bir yansıması. Hem modest mayo ve plaj giyiminde böyle bir başarıyı gerçekleştiren ilk Türk markası olmak, hem de sektörümüze global anlamda bir ilki yaşatmak bizler için gurur kaynağı. Bu ilklerin rüzgarını da arkamıza alarak yepyeni pazarlara açılmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Trepezzi hakkında:

Lüks kapalı mayo ve güneş korumalı plaj tekstiline yeni bir soluk getiren Trepezzi, uluslararası şirketlerde 20 yılı aşkın deneyimi bulunan iki kadın girişimci tarafından Ocak 2018’de Türkiye’de kuruldu. İlk koleksiyonunu Ağustos 2018’de piyasaya sunan marka, moda trendlerini yakından takip ederek lüks deniz ve plaj tekstili ürünlerini, modern çizgilerle yeniden yorumluyor. Trepezzi bedeni güneşin zararlı ışınlarından korurken, kullanıcılara rahat ve özgürce spor yapabilme, yüzme ve plaj aktivitelerine katılma imkanı sağlıyor. Vücudun zararlı dış etkenlerden korunmasını gözeten, yenilikçi Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilen Trepezzi koleksiyonları, UPF 50+ koruma sağlayan; su, yağ ve kir tutmayan ithal Bionic Finish, yüksek kaliteli polyamid kumaşlarla üretiliyor.

Trepezzi koleksiyonlarına, www.trepezzi.com adresinden ulaşmak mümkün.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku