Tekstil Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

​Zorluteks, Sektöründe ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ Alan İlk Firma Oldu

​Zorluteks, Sektöründe ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ Alan İlk Firma Oldu

798

Zorluteks, sektöründe ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ alan ilk firma olduZorluteks, Türkiye ev tekstili sektöründe bir ilke daha imza atarak, aldığı önlem ve hijyen standartları ile Türk Standartları Enstitüsü(TSE) tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarıyla tamamlayarak ‘Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ almaya hak kazandı.

Tüm dünyada etkisini gösteren Koronavirüs salgınının başladığı günden itibaren çalışanları başta olmak üzere, müşterilerinin ve iş ortaklarının sağlığını gözeten, Türkiye’nin tekstilde en büyük gruplarından ve ihracatçılarından biri olan Zorlu Tekstil’in üretim tesisi Zorluteks, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen denetimleri eksiksiz tamamlayarak ‘Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’nin sahibi oldu.

Başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm ilgili kurumların yönergeleri doğrultusunda hareket eden Zorluteks, bu süreçte işletme içindeki yemekhanelerden personel servislerinin kontrolüne, çalışmave üretim alanlarında ortak kullanılan ekipmanların sürekli dezenfekte edilmesine ve maske kullanımına kadar pek çok konuda aldığı önlem ve hijyen standartlarıyla, çalışanlarının ve paydaşlarının sağlığını önceliklendiren bir dizi uygulama hayata geçirdi.

Tüm bu uygulamalar sonucunda, TSE tarafından yürütülen güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemeleri konusunda Lüleburgaz fabrikasındaki denetimlerini başarı ile tamamlayan Zorluteks böylece, Türkiye ev tekstili sektöründe ‘TSE tarafından Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ almaya hak kazanan ilk firma oldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku